Jak Apple ogranicza rynek wtórny?

iPhone - błąd logowania
iPhone - błąd logowania
iPhone – błąd logowania

Kilka dni temu kupiłem iPhone 4S. Produkt starannie wykonany, szybko działający, funkcjonalny.. a w iCloud po prostu się zakochałem!

Problem w tym, że telefon był używany, co za tym idzie – kilka osób przede mną zachwycało się iCloud.

AppleID założyłem sobie przez stronę appleid.apple.com. Zwyczajnie nie chciało mi się przeklikiwać tej procedury na ekraniku iPhone’a. Przyszedł e-mail potwierdzający rejestrację AppleID i chciałem się zalogować w iCloud i App Store. I tu zaczęły się schody. Strome, jak widać na załączonym obrazku. Co dla Was oznacza komunikat „Na iPhonie aktywowano już maksymalną liczbę kont bezpłatnych.” ???
Są bezpłatne i płatne konta? Muszę coś dopłacić? WTF?!

Po nitce do kłębka – support Apple poinformował mnie, że na urządzeniach Apple są tylko 3 aktywacje konta. A więc.. musiałem znaleźć kogoś, kto na swoim urządzeniu Apple (iPod, iPhone, etc..) mógłby użyczyć mi jednej aktywacji. Przez taką aktywację rozumiemy, że Apple wiąże AppleID z urządzeniem własnej produkcji. Dzięki uprzejmości Norberta Cała (ipod.info.pl), który aktywował mi konto (wystarczyło, że zalogował się na moje dane i wylogował, a ja później zmieniłem hasło), mogę się teraz cieszyć iCloud i wszystkim innym co tam w App Store wymyślili. Norbert schudł o jedną aktywację.

Oznacza to, że jeśli nie znajdziesz nikogo, kto użyczy Ci jednej aplikacji – możesz mieć problem z używanym iPod, iPhone, czy czymkolwiek iCośtam.

Twój iPhone będzie służył tylko do dzwonienia i robienia zdjęć :(

2 thoughts on “Jak Apple ogranicza rynek wtórny?

  1. Hmm, czegoś tu nie rozumiem. Do mojego appleID mam podpięte 2 iPhoney, 1 iPoda i 3 macbooki.
    Jakim cudem tam są jakieś aktywacje?
    Prędzej myślę, że w przypadku urządzenia wtórnego, które nie przeszło przez proces „refurbished” w apple, a kupiłeś od kogoś, było przypisane już czyjeś appleID. Czyli ktoś po prostu sprzedając, nie przeszedł poprawnej metody czyszczenia urządzenia, gdzie ta translacja IMEI->appleID (czy jakkolwiek apple to robi) zostaje rozwiązana. Musiałbyś raczej zadzwonić do Twojego sprzedawcy i poprosić go o usunięcie tego telefonu ze swojego appleID. Bo jeśli faktycznie jest tak jak podejrzewam i urządzenie nie zostało poprawnie zresetowane i masz włączone „Find my iPhone”, to poprzedni właściciel wie gdzie jesteś ;)

  2. To nie tak jak rozumujesz. Chodzi o to, że na jednym urządzeniu możesz dokonać maksymalnie 3 aktywacji nowych kont. To nie oznacza, że jednego konta nie można mieć na wielu iUrządzeniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.